Konstrukce stolu je důležitá hlavně z hlediska stability. Ve většině případů je vyrobena buď z oceli nebo hliníku, tedy pevných a odolných materiálů. Kromě samotné boční konstrukce je třeba si dávat pozor na všechny doplňkové věci typu poličky, háčky, podstavce pro PC skříň, aby nepřekážely Vašim nohám a měli jste dostatečný prostor.

Dolní konstrukce

O dolní konstrukci jsme se zmiňovali už v sekci ergonomie konkrétně u nohou. V případě dolní konstrukce jde pouze o to, zda preferujete stůl se spojnicí, na kterou si můžete nohy pohodlně položit nebo naopak preferujete mít nohy v jedné pozici na zemi.

Zadní konstrukce

Co se týče zadní konstrukce, tady je potřeba zvážit, zda Vám případná spojnice na zadní straně stolu nebude překážet. Není příjemné, když se během napínavého turnaje kopnete holení do ocelové tyčky...navíc to dost bolí :)

Boční konstrukce

Boční konstrukce mívají tvary různých písmen a opět záleží na konkrétních výrobcích, které konstrukce upřednostňují a jsou tím známy jejich herní stoly. Níže uvádíme přehled tvarů bočních konstrukcí s několika příklady konkrétních stolů.

Boční tvar "U" - E-Blue EGT536
Boční tvar "Z" - Ultradesk Racer, Ultradesk Space V2, Ultradesk Space XXL, Ultradesk Rocket
Boční tvar "I" - E-Blue EGT004, E-Blue EGT574, Ultradesk Grand, Ultradesk Level, Ultradesk Frag
Boční tvar "X" - tady rozlišujeme kompletní konstrukci "X" jako u stolů Genesis Holm 300 nebo konstrukci "X" bez jedné horní strany jako u stolů DXRACER GD/100, Ultradesk Invader a Marvo DE-03

Herní stůl E-Blue EGT536 - konstrukce U
Herní stůl Ultradesk Racer - konstrukce Z
Herní stůl E-Blue EGT004 - konstrukce I
Herní stůl Marvo DE-03 - konstrukce Xpul