Pokud si potrpíte na pořádek a přesto máte rádi všechny věci hned po ruce, je třeba je na stole někam umístit. Ideálně tak, aby nepřekážely při další práci, když zrovna nehrajete. Designově stůl mohou pozvednout celoplošné podložky pod myš nebo různé samolepky.

Držáky a háčky

Při výběru herního stolu si všímejte i takových detailů, jako jsou držáky a háčky na příslušenství. Většina lidí se bez nich doteď bez problémů obešla, ale když je tady ta možnost a někteří výrobci je začali hojně do svých designů aplikovat (např. stoly Genesis nebo Ultradesk), proč si čas strávený za stolem nezpříjemnit. Využít tak můžete stojánek, na který můžete odložit aktuálně nepotřebné příslušenství jako jsou gamepady nebo ho jde využít i jako prostor pro odložení her i smartphonu. Pokud nevlastníte stojan na sluchátka, oceníte hák určený pro jejich zavěšení. Hodně praktický je držák na hrnek s pitím. Přiznejte se, kolika z Vám už se stalo, že si v zápalu boje hrnek s pitím převrhli a jeho obsah se okamžitě rozlil po celé desce? S držákem na hrnek už budou nejen dokumenty, ale i klávesnice, podložka a myš v bezpečí. Ocenit byste mohli také stůl s přenosným držákem na PC skříň (E-Blue EGT574) nebo vyvýšenou poličku na monitor (Genesis Holm 300).

Herní stůl Ultradesk Grand
Herní stůl E-Blue EGT574

Podložka pod myš

Bonusem při nákupu herního stolu je podložka zdarma. Jednou z variant na trhu je, že v balení u stolu je velká XL podložka pod myš. Někteří výrobci dodávají se stolem více podložek tohoto rozměru v různých barevných variantách, abyste si stůl doladili přesně podle svého vkusu, případně mohli podložky střídat. U stolu Marvo DE-03 PRO je součástí balení dokonce textilní XL podložka s RGB podsvícením okrajů. Největší výhodou je herní stůl, který má velkoplošnou textilní podložku pod myš po celém povrchu desky. Pohyb myši je tak přesně snímaný z jakéhokoliv místa na povrchu a Vy to tak při hrách můžete pořádně rozjet.

Herní stůl E-Blue EGT003
Herní stůl Marvo DE-03 PRO

Další vychytávky

Mezi další vychytávky, které můžeme na herních stolech najít patří USB hub. Díky tomu máte vyřešený nedostatek USB portů v herním notebooku nebo počítači. Někteří výrobci jdou s moderním trendem bezdrátového nabíjení a do desky stolu umisťují bezdrátovou nabíječku pro smartphony. Stačí tak během hraní odložit mobil na příslušné místo na stole a on se Vám během hry nabije. Vylepšit si můžete svůj stůl také přimontováním držáku na jeden nebo i více monitorů.