Jednou z vlastností herních stolů, která zaručeně přitáhne pozornost, je podsvícení. Výrobci neustále vymýšlí a upgradují designy svých produktů, a tak se můžete setkat nejen se stoly s jednobarevným podsvícením, ale dokonce také s podsvícením RGB.

RGB podsvícení

Před koupí stolu se rozhodněte, zda se budete poohlížet po stole s jednobarevným nebo RGB podsvícením. U herních stolů je RGB podsvícením označováno podsvícení několika přednastavených barev, které můžou svítit jednotlivě nebo se vzájemně prolínat v různých efektech. Neplatí zde, že si stejně jako např. u myší můžete navolit vlastní odstín barvy přes software. Některé herní stoly u podsvícení také nabízí možnost regulovat intenzitu jasu, což je nesporná výhoda. Při výběru se také zaměřte na to, zda je možnost podsvícení vypnout.

Efekty RGB podsvícení

Při vymýšlení efektů podsvícení bývají výrobci velmi kreativní :) Podsvícení stolů může blikat, pulzovat, barvy se mohou střídat v určitých časových cyklech ať už kratších nebo rychlejších, může se střídat jen několik vybraných barev, můžete si zvolit jen jednu konkrétní barvu atd. A do toho všeho si můžete také regulovat intenzitu jasu. Variant, jak si podsvícení nastavit je prostě nepřeberné množství.

Umístění podsvícených prvků

Velmi důležité je taky umístění podsvícených prvků. Určitě předem víte, kam si budete chtít svůj herní stůl postavit, takže není úplně nejvhodnější si vybrat podsvícení stolu na zadní straně desky, když bude tato postavena u stěny nebo stůl s podsvícenými boky, pokud jej chcete umístit do rohu místnosti. Každý výrobce stolů pojímá umístění podsvícení podle svého. Běžně se tak setkáte se stoly, které mají podsvícený pásek kolem celého obvodu desky (značka Marvo), stoly s podsvícením umístěným ve spodní části desky (značka Genesis), stoly s podsvícenými bočními stranami (značka E-Blue) nebo stoly s podsvícenými prvky na bočních straně desky nebo na nohách (značka Ultradesk).

Herní stůl Ultradesk racer
Herní stůl Marvo DE-03 PRO

Ovládání podsvícení - jas, efekty

U stolů s jednobarevným podsvícením většinou možnost ovládat podsvícení odpadá. Fungují pouze na principu zapojíte - svítí / vypojíte - nesvítí. U barevného podsvícení už je to ale jiné. Většina stolů nabízí možnost ovládat podsvícení pomocí bezdrátového dálkového ovladače, na kterém si volíte nejen barvy podsvícení, ale také efekt a úroveň jasu. Obzvlášť ovládání úrovně jasu je užitečná vlastnost, protože si můžete sílu podsvícení průběžně nastavovat podle okolních světelných podmínek. Existují také herní stoly, které umožňují podsvícení ovládat pomocí dotykového panelu umístěného na desce.

Herní stůl E-Blue EGT536
Herní stůl Ultradesk space xxl

Napájení podsvícení

Při rozhodování o umístnění stolů a výběru typu podsvícení dejte pozor také na to, jakým způsobem se podsvícení napájí. První varianta je klasické připojení do elektrické sítě. V tomto případě je třeba počítat s tím, že stůl by měl být umístěný blízko zásuvky. Stále častěji už se ale na trhu objevují herní stoly, které řeší napájení podsvícení přes USB. Stačí tedy zapojit do volného USB portu v počítači nebo notebooku a Váš stůl může začít svou světelnou show.