Pokud se bavíme o šířce desky stolu, je dobré vědět, zda šířka udávaná výrobcem znamená šířku celého stolu nebo opravdu jen desky. I když se to může zdát jako nepodstatný detail, je tato informace důležitá. Většina herních stolů má totiž dekorativní boční strany a pokud výrobce udává šíři celého stolu, pak rozměr zahrnuje i tyto bočnice. Reálný prostor, který vám pak zbude pro hry nebo práci, je pak ale menší.

CO JE TŘEBA SI PROMYSLET

Před výběrem velikosti herního stolu je třeba si promyslet dvě důležité věci. První z nich je samozřejmě velikost prostoru pro stůl dána volným místem v pokoji. Druhou neméně důležitou je, kolik místa potřebujeme nejen pro hraní, ale také pro práci. Většina z nás nemá prostor na to, abychom měli jeden stůl pouze pro hraní a další pro práci nebo úkoly do školy. Je tedy třeba předem myslet na to, aby stůl poskytoval dostatek místa i pro rozložení sešitů, knih, psacích potřeb, případně dalších dokumentů a pomůcek.

ŠÍŘE DESKY STOLU

Šíře desek stolů jednotlivých výrobců jsou individuální, podle toho, jak se který výrobce rozhodne. Běžně se tak šířky pohybují v rozmezí 113 - 165 cm. Extra velká šířka 165 cm však znamená, že deska stolu je rozdělena na 2 části, které se při sestavení spojí dohromady. Povrch desky pak bývá pokrytý celoplošnou podložkou pod myš, aby spoj nebyl vidět.

Herní stůl E-Blue EGT003
Herní stůl Ultradesk Space V2